Gazeteci Yıldıray Deniz Barak YSK’nın Aldığı Skandal Kararı Değerlendirdi


TBB Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Barak, Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı!

20.05.2019 13:33

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek,seçimin 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenmesine karar veren YSK’ya bir tepkide TBB Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yıldıray Deniz Barak'tan geldi.

YSK’nın almış olduğu skandal İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına Gazeteci Barak tepki gösterdi.

Barak, Son Havadis Gazetesine yaptığı açıklamada sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir derken kararın iktidarın ağır baskısı altında alındığını söyledi.

Gazeteci Yıldıray Deniz Barak açıklamasında şunları söyledi:

“Seçimler gerçekten yenilenmeliydi! Şaibe var demek bile hafif kalır! Resmen halk iradesi çalınmıştı! Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı! Bugün ülkemizdeki rejimin adı tüm unsurları ile istibdattır! Ülkemiz için en büyük güvenlik sorunu budur! Bir an önce demokratikleşmemizin önü açılmalıdır.

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir ve iktidarın ağır baskısı altında alındığı çok açıktır.

Muhalefete düşen halkın iradesine sahip çıkmaktır. Muhalefet 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasında halkın iradesine sahip çıkmamış veya çıkamamıştır. Bugün de aynı şey yapılırsa ülkemiz için geriye dönülmesi mümkün olmayan gelişmelerin önü açılmış olacaktır.

Bu gayri hukuki karar için muhalefetin yapacağı karşı hamle 4 yıl sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile çok yakından ilgilidir. İktidar; iktidar gücünü seçimin adil ve dürüst olmayan şartlarına rağmen kaybetse de vermemeyi planlamaktadır. Hukuksuzluğa boyun eğerek 23 Haziran’da seçime girmek mi? Yoksa tüm muhalefetin örgütlü olarak seçimi boykot etmesi ve TBMM’den çekilmesi mi? Fayda ve mahzurları değerlendirilmeli ve karar bu bilinçle alınmalıdır!”
265

Hava Durumu ANKARA