Gazetecler yargılanıyor: Üç gazeteci tutuklandı, üç gazeteci ise..


Libya’da şehit olan MİT personelinin cenazesini haberleştirdikleri gerekçesiyle 6’sı tutuklu 8 gazetecinin ilk duruşması bugün görüldü. Üç gazeteci tutuklandı, üç gazeteci serbest! Barış Terkoğlu, Aydın Keser ve Ferhat Çelik tahliye edildi. Mahkeme, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel’in tutukluluk halinin devamına hükmetti. Duruşmayı 9 Eylül’e ertelendi.

24.06.2020 22:12

Bu iddianame değil, niyetnamedir: Üç gazeteci tutuklandı, üç gazeteci serbest!… Libya’da yaşamını yitiren MİT mensuplarına ilişkin haberleri nedeniyle 4 aydır tutuklu olan gazeteciler Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Aydın Keser, Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Ferhat Çelik’in İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaları başladı.

Duruşma öncesi tutuklu gazetecilere destek - Güncel haberler109 gündür tutuklu Yeniçağ yazarı ve TELE1 programcısı Murat Ağırel ve Barış Pehlivan’ın aileleri içeri alınmadı

Adliyeden gelen bilgilere göre duruşmalar geç başladı avukatlar uzun süre bekletildi. Bugün ifadeler alınacak, ifadeler alındıktan sonra ara karar çıkacak. Murat Ağırel savunmasında “Ben şehit cenazelerinde duygulanıyorum bu şehitlerimizin töreni dahi yapılmadı. Amacım onları yüceltmekti. Tüm amacım şehitlerimiz hakkında bilgi vermekti” dedi.


7'si gazeteci 8 kişinin 'MİT Kanunu'na muhalefet' suçlamasıyla ...

MİT haberi davasında 6 gazeteci hakim karşısında | TÜRKİYE | DW ...
HABERİN DEVAMI İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ..

https://abcgazetesi.com/gazeteciler-hakim-karsisinda-bu-iddianame-degil-niyetnamedir-121659
91

Hava Durumu ANKARA