TBB'den, Dünya Engelliler Günü mesajı


Türkiye Basın Birliği (TBB) Genel Başkanı Yıldıray D. Barak, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Barak, “Engeller beynimizde başlar ve biter” dedi.

14.01.2016 01:43

Türkiye Basın Birliği (TBB) Genel Başkanı Yıldıray D. Barak, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

TBB Genel Başkanı Barak, “Engeller beynimizde başlar ve biter” dedi.
Engelli vatandaşlarımızla ilgili olarak belediyelerimizin daha çok çalışması gerektiğinin altını çizen Barak, bu konudaki hassasiyetini şu sözlerle dile getirdi:

“İstanbul’un en merkezi semtlerinde bile engellilerin hayatını zorlaştıracak etkenler var. Bunları görebilmek için illa onlardan biri olmaya gerek yok. Bu noktada devletimize çok iş düşmektedir. Bu vatandaşlarımızın yaşam kaliteleri artırılmalı, daha çok istihdam alanı sağlanmalı ve yaşam koşulları iyileştirilmelidir. Engelli vatandaşlarımız da, tıpkı bizler gibi hepimizin sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere sahiptir. Bu haklar kimse tarafından yadsınamaz ve engellenemez. Engelliler için bizim oluşturduğumuz engeller var. Bunların önüne geçmeliyiz. 

Engelli vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan, özgürce yaşamaları için herkes üzerine düşeni yapmalıdır” diye duygu ve düşüncelerini ifade eden Barak, “Engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu. 
Etiketler: engelliler günü dünya basın birliği istanbul
1119

Hava Durumu ANKARA