Yunanistan'dan Türkiye'ye 'Atatürk'lü Ayasofya misillemesi


“Atatürk Müzesi, Helenizm soykırımı müzesine dönüştürülebilir mi?” sorusuna ise “Mutlaka cevap verilmeli. Örneğin, böyle bir şey yapılabilir. Derhal de yapılmalıdır” yanıtını verdi.

13.07.2020 04:05


Yunan Bakandan skandal Atatürk Müzesi önerisi geldi. “Atatürk Müzesi, Helenizm soykırımı müzesine dönüştürülebilir mi?” sorusuna ise “Mutlaka cevap verilmeli. " diye yanıt verdi.

Ayasofya kararının ardından Yunan bakandan densiz açıklamalar geldi. 
Yunan Mega televizyonuna konuşan Voridis, Türkiye’yi kastederek, “Hem Yunanistan hem de uluslararası toplumun bir cevap vermesi gerekir” dedi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; “Atatürk Müzesi, Helenizm soykırımı müzesine dönüştürülebilir mi?” sorusuna ise “Mutlaka cevap verilmeli. Örneğin, böyle bir şey yapılabilir. Derhal de yapılmalıdır” yanıtını verdi. 
 
Voridis, Türkiye’nin artık hiçbir batılı ülke ile iyi ilişkiler içinde olmakla ilgilenmediğini ileri sürerek “Batıya, Erdoğan’ın tamamen kontrolden çıktığını göstermeliyiz” dedi.

PAPA: ACI İÇERİSİNDEYİM

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis de Reuters'ta yer verilen son dakika bilgisine göre, haftalık vaazında Ayasofya ile ilgili 'Acı içerisindeyim' ifadelerini kullandı
445

Hava Durumu ANKARA