Şişli anket sonuçlarında kim birinci oluyor!


Araştırma şirketinin son yaptığı anket sonuçlarına göre; CHP, AKP ve DSP seçimlerde sıralamaya giriyor gösterilmiş. Oysa ki seçimi etkileyecek ciddi oy potansiyeli HDP'nin 2015 seçimlerinde % 16.08 ve MHP'nin % 9.56 oy alması gündeme getirilmemiş.

15.03.2019 17:41

DSP Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül sürekli bir anket yayınlayarak kendisinin önde olduğunu söylüyor.  Buna yakın bir görüş ise CHP Adayı Muammer Keskin'de CHP ve kendisinin önde olduğunu söylüyor.Şubat Ayı sonu itibari ile yayınlanan bir anketle kurgular yapılıyor. Seçmen etkilenmeye çalışılıyor.

CHP BİRİNCİ, AK PARTİ İKİNCİ, DSP ÜÇÜNCÜ OLUYOR ise SEÇİME CİDDİ YÖN VERECEK HDP İLE MHP OYLARININ NEREYE GİDECEĞİ DE BELİRTİLMELİ..

Bir ankette ise;  CHP adayı Muammer Keskin %45.3 ile birinci, Ak Parti adayı Nihal Yıldırım %28.8 ile ikinci, DSP adayı Mustafa Sarıgül ise % 25.8 ile üçüncü oluyor. MHP ve HDP oyları hiç sayılıyor.

BİRİLERİ CİDDİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAK !

Şişli halkının iradesini, kararlılığını görmezden gelen siyasiler umutlarını anketlere bağlamış!

Ne var ki bugünün gerçekleri onları hayal kırıklığına uğratıyor.

2015 Seçimleri dikkate alınırsa;  DSP ile seçime girecek olan Mustafa Sarıgül CHP'nin % 45.56 oyunun ne kadarını kendisine çevirecek. Başkaca hangi partinin yüzde kaç oyunu DSP'ye aktarabilecek.  CHP adayı Muammer Keskin, CHP oylarının yüzde kaçını muhafaza edebilecek, başkaca hangi partiden CHP'ye oy aktarabilecek.

Bu gelişmeler devam ederken Şişli'de ciddi oy potansiyelini elinde tutan HDP'nin % 16.08 oyu hangi adaya gidecek, yine MHP nin % 9.56 oyu hangi adaya gidecek.

TÜM ADAYLARIN BİZ ÖNDEYİZ ALGILARININ YANI SIRA; ALGI OPERSAYONLARI YAPMAYA ÇALIŞANLAR KİMLER VE SEÇİM SONUCUNDA İBRELER KİMİ GÖSTERİYOR, TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

Etiketler: chp dsp şişli belediye
248

Hava Durumu ANKARA