Doğru Yol Partisinde sürpriz ayrılık..


Doğru Yol Partisi'nden sürpriz ayrılık. DYP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, partisinden ve görevlerinden istifa etti.

27.06.2020 17:08

DYP'de bir süredir Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcülüğü görevleri yapmakta olan Kemal Abdullahoğlu partisinden ve Doğru Yol Partisi (DYP) deki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifaya neden olan  gerekçeleri sorduğumuz Kemal Abdullahoğlu:  ''Siyasetin doğal akış sürecinde  bu tip demokratik gelişmeler olabilir. Ancak istifa gerekçeleri konusunda gerekmedikçe makul bir süre  konuşmama kararı almış bulunuyorum.'' dedi

Abdullahoğlu ayrıca : ''Ülkedeki siyasi ortam bu duruma pek alışık olmasa da bu kararım siyasi etik ve bireysel ilkeler kapsamında değerlendirilmelidir .'' açıklamasında bulundu.


Bundan sonraki sürece ilişkin, siyasi bir yol haritası belirleyip, belirlemeyeceğini ve planlarını sorduğumuzda ise eski DYP'li Kemal Abdullahoğlu : ''Bunu zaman ve  Türkiye ' deki siyasi iklim koşulları gösterebilir, ancak.'' dedi.

DYP'li Abdullahoğlu'nun sürpriz istifası hakkında bir açıklamada bulunmayan Doğru Yol Partisi Genel Merkezi'nin ise suskunluğu ve şaşkınlığının gözden kaçmadığı gözlenmiştir.


114

Hava Durumu ANKARA