Esenler Kaymakamına ziyaret


Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, TBB Genel Başkanı Yıldıray D. Barak’ı makamında ağırladı. Ünal, “Fatih Sultan Mehmet gibi yenilikçi devrimciler çıkmalı aramızdan” dedi.

14.12.2015 17:59

Türkiye Basın Birliği (TBB) Genel Başkanı Yıldıray D. Barak, Hukuk Müşaviri Mahmut Beşer ve Yönetim Kurulu üyesi M.Ece Çekim ile birlikte Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Yüksel Ünal, “Basın mensubu bazı arkadaşlarımız olanı çarpıtarak veriyor. Ben bir konu hakkında fikrimi beyan ediyorum. Habere bir bakıyorum, art niyetli bir söylem çıkıyor ortaya” dedi.Kaymakam Ünal, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu, “Bizanslaşıyoruz! Bir Fatih lazım bizlere. Fatih Sultan Mehmet gibi yenilikçi devrimciler çıkmalı aramızdan ki bir şeyler değişsin ” sözleriyle ifade etti. Gençlerin kitap okumadığından yakınan Ünal, “Biz çocukken Teksas, Tommiks ve Zagor okurduk. Şimdiki nesil öyle değil. Ne kitap okuyorlar ne bir şey. Varsa yoksa internet. Benim oğlum sürekli oyun oynuyor. Bilgisayar başından kalktığı yok” diye konuştu. 

GÖNÜLLERİN AYNASI ENGELLİLER DÜNYASI

Engelliler ile ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Ünal, Abdullah Çolak’ın kaleme aldığı ‘Gönüllerin Aynası Engelliler Dünyası’ adında bir kitap çıkardıklarını, kitabın içeriği hakkında ise engelli hakları ve engellilerin hayatlarından kesitlerin yer aldığını; kapak tasarımını da kendisinin yaptığını söyledi. Bu konseptte bilinçlendirme amaçlı madde kullanımı ile ilgili bir kitap da çıkıyor. Ünal, kitapta madde bağımlısı gençleri sıkmadan, karikatürlerle, eğlenceli bir yolla bilinçlendirme yoluna gidildiğini sözlerine ekledi. Yüksel Ünal kimdir?

1965 Hatay Dörtyol doğumlu olan Ünal, evli ve iki çocuk babasıdır. Kütahya’nın Simav ilçesindeki kaymakamlık görevini tamamladıktan sonra Esenler Kaymakamlığı görevini halen sürdürmektedir. 

1531

Hava Durumu ANKARA