TBB'den TSKGV ziyareti ..


Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Y.Deniz BARAK, TSKGV İstanbul Bölge Temsilcisi E.Tuğgeneral Nehir AYDIN ile nezaket görüşmesinde bulundu.

14.04.2016 11:53

Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Y.Deniz BARAK ; TSKGV  İstanbul Bölge Temsilcisi E.Tuğgeneral Nehir AYDIN ile nezaket görüşmesinde bulundu.
TBB Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Y. Deniz BARAK, samimi sohbetinde medyanın gücünün somut olarak gösterilen güçlerden üstün olduğunu savunan  Nehir AYDIN, düzenin en tepesinde olanların bile medya gücüne karşı daha dikkatli, daha titiz davranışlarda bulunduklarını ifade etti.Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın amacı, 3388 sayılı Kanun ile; “Milli harp sanayimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamak” olarak belirlenmiştir.

Kurulduğu 1987 yılından itibaren ulusal savunma sanayiinin gelişiminde öncü rol oynayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, 2015 yılında savunma sanayiine yaklaşık 70 milyon liralık kaynak aktarımında bulundu.
Ulusal savunma endüstrisinin bel kemiği olan ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN’ ı bünyesinde barındıran TSK Güçlendirme Vakfı, gelirlerini yine savunma sanayiinin gelişimi için harcadı. TSKGV, 2015 yılında kendisine bağlı şirketlerden gelen kar paylarından 32.8 milyon lirayı Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na aktardı. Fon, TSK’ nın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen MİLGEM, Göktürk Uydusu, ANKA, ALTAY Tankı gibi pek çok projelerin ana destekçisi konumunda.TSK Güçlendirme Vakfı ayrıca, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Atış, Test ve Değerlendirme Merkezi’ne de 36.5 milyon lira kaynak aktardı. Savunma şirketlerinin en önemli sıkıntılarından biri olan atış testlerinin sağlıklı bir ortamda yapılması için kurulan merkez, Konya’nın Karapınar İlçesinde 2015 yılında faaliyete geçmişti. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın Bağlı Ortaklıklarındaki Hisse Payı ASELSAN’da %84,6, TUSAŞ’da %54,5, ROKETSAN’da %74,7 ve HAVELSAN’da %99,4 dür.


Etiketler: tbb tskgv ziyaret
1545

Hava Durumu ANKARA