Şişli Kent Konseyinde Muammer Keskin zorbalığı..

25.09.2020 15:14

Belediye başkanının Usülsüzlüklerini örtme aracı olarak kent konseyleri, demokrasi meclisleri, kimi mahalle meclislerinin işlevi üzerine bir yazı kaleme almak istedim.

Tabii olarak yaşadığım ilçe olan Cumhuriyet halk partisinin Şişli’nin başına bela ettiği Muammer Keskin belediyeciliğinden söz edeceğim.

Seçildiği gün itibariyle adı yolsuzluklardan, usulsüzlüklerden inmeyen Muammer keskin her gün yeni bir rezalete damga vuruyor.

Muammer Keskin’in usulsüzlükleri yolsuzlukları nedir diye merak eden arkadaşlar Özellikle Şişli yerelinde medya görevi yapan gazetelerin internet sayfalarına girerek bunları görebilirler.

Belediye başkanının sevk ve kontrolünde olan Kent Konseyleri, Demokrasi meclisleri başkan ve çevresinde yuvalanmış insanlar tarafından sanki demokratik kitle örgütleri STK işlevi görüyorlarmış gibi arada bir de yalandan başkana muhalefet ediyormuş gibi davranarak görünerek Yolsuzluklara, bölgeyi müteahhitlere peşkeş çekilmesine adeta değnekçilik görevini yerine getiriyorlar.

Bu sadece benim iddiam değil Demokrasi Meclislesin sosyal medya hesabında hergün konuşulan bir konudur. Değnekçilik bir meslektir.

Değnekçilik ; Politik hayatımıza Belediyelerle girmiştir. Bu sözümle ne herhangi bir insanın kişiliğine ne yaşamına karşı bir saygısızlık etmek elbette bana da yakışmaz. Değnekçilik ayakçılıktır.

Elbette bu kurumlar içinde namuslu ilkeli insanlar var ama bu inanlar bu kurumlarda öne çıktıklarında bu değnekçi ekibin manipülasyon ve baskılarına maruz kalıyorlar.


Muammer Keskin bütün Usülsüzlüklerini  bu meclislerin gözetiminde yapıyor.

Sözüm ona solcu, Toplumcu kamucu  geçinen bu adamın sol ve solun değerleri ile ilişkisi ses ahenginden öteye gitmez.

Halkı, emekçileri yok sayan aşağılayan belediye olsa olsa zengin para babalarının Nişantaşı Tatlısu demokratlarının hizmetkârı olur.

Nişantaşı’na Kırmızı halı serme yarışı geleneğinin de son temsilcilerinden biridir Muammer Keskin.

Muammer Keskin’in en son rezaleti Kent konseyindeki darbeci tavrıdır.

Bu konuyu kaleme alırken Kent Meclisinden birkaç üyenin bu olaya karşı tepkisi ve yine olaya karşı yazdıkları şerh yazısından hareketle bu makalenin aklını oluşturdum.

Daha evvel belediye başkanını can siper hane savunan Kent konseyi sözcüsü Teşvikiye Mahallesi direnişinde halktan yana tavır alınca Belediye başkanı ve Kent konseyinde belediye başkanının memuru gibi davranan Üyeleriylerin de onayıyla  görevden alındı.

Ne kurul kararı, ne oylama ne diğer üyelerin bilgi ve kararına başvurulmadan Tolga Bektaş Görevden adeta azil edildi.

Kim bunu yapan ?

Kendine solcuyum diyen ama kendisine muhalif olunduğunda derhal gücünü kullanarak insanları görevinden eden Muammer Keskin

Muammer Keskin bunu kendi başına mı yapıyor.


Asla !

Muammer Keskin’in Bu tavırlarına Cumhuriyet Halk partililer asla onay vermiyorlar. Muammer keskin’i savunanlar sol gemisinden düşme atılma inşaların inisiyatifi ile bunu yapıyorlar. Demokrasi meclisleri,kent konseyleri de bu tür insanların inisiyatifine bırakılmıştır.

Başkan etrafına kümelenmiş bu insanlar Teşvikiye mahallesinin Belediye başkanı tarafından Müteahhitlere Peşkeş çekilmesine de göz yumuyorlar.

Nişantaşı teşvikiye mahallesinin Müteahitlere peşkeş çekilmesi benim iddiam değildir. Muammer Keskin’in Teşvikiye mahallesinde yaptığı halk toplantısında Muammer Keskin’in yüzüne karşı söylenmiş bir gerçekliktir bu durum.

Evet iddam o ki kent meclisi, demokrasi meclisleri ve Kent konseyleri Muammer Keskin ve çevresinin denetimindedir.

Görevinden anti demokratik bir biçimde alınan Demokrasi meclislerinde, kent meclislerinde Muammer Keskin’in yılmaz savunucusu ve Muammer Keskin’e muhalefet edenlere saldıran bu ve benzeri adamları ne bugün ne yarın asla savunmam


Burada Karşı geldiğim Şey Belediye başkanının yaptığı Hukuksuzluk, Zorbalık ve Anti demokratik tavır ve davranışıdır.

Muammer Keskin Efendi; beş kuruş para bile vermeden görev verdiğiniz her türlü emeğini sömürdüğünüz ve her daim sizi savunan bir Temsilciyi görevden aldınız.

Bu tür gayri davranışlara Zorbalık denir bunun için bu makalenin başlığına Zorbalık deyimini bilerek kullandım.

Bütün bu yaptıkların için sana

Aferin Muammer.

TBB Ödüllerinin kime verilmesini istersiniz ?

Oyunuz Gönderilmiştir
Ankete Katıl
Hava Durumu ADANA